Idealna do niejednego przedpokoju wąska szafka na buty

wąska szafka na buty

 Mieszkanie powinno być funkcjonalne, nierzadko przekroczeniu progu można to dostrzec już w przedpokoju. W dobrze przygotowanym wnętrzu występuje tam miejsce do odłożenia kurtek czy butów. Szczególnie z obuwiem często jest problem, potrzebny jest mebel pojemny, a w przypadku gdy brakuje wolnej przestrzeni trudno zorganizować taki obszar. Wąska szafka na buty niejednokrotnie jest rozwiązaniem na ten organizacyjny problem.

W jaki sposób zaaranżować przedpokój z wąską szafką na buty?

 Przedpokój nawet jeśli ma dużą przestrzeń do zagospodarowania, nie powinien być zagracony niepotrzebnymi elementami. Dodatkowo meble nie mogą być ciężkie w swoim wyrazie, lepiej jest wybierać te, które zapewnią temu pomieszczeniu lekkości. Wąska szafka na buty będzie idealna do przechowywania obuwia całej rodziny i innych drobiazgów, najczęściej można ją znaleźć w wersji szuflad klapowych, otwieranych od góry, dzięki temu taki mebel nie zajmuje dużo miejsca, nierzadko można go wcisnąć wszędzie nawet do rogu, blisko drzwi wejściowych. Żeby taki przedmiot na dłużej mógł pozostać funkcjonalny, powinien:

  • być wyprodukowany z materiałów solidnych (nie musi być to drewno, sprawdzą się także MDF),
  • mieć ponadczasową stylistykę,
  • mieć zachowaną jednolitą kolorystykę.

Wąska szafka na buty z wygodnymi do otwierania drzwiczkami

 Szafka na buty otwierana jest wielokrotnie w ciągu dnia, bez odpowiedniego trwałego mechanizmu nie może być mowy o jej właściwym użytkowym charakterze. Często w przypadku szuflad klapowych wystarczy lekko pociągnąć drzwiczki, żeby móc tam umieścić obuwie, jest to dobre rozwiązanie dla każdego członka rodziny, zwłaszcza dla dzieci. Wąska szafka na buty może być w różnych wersjach, zarówno w wersji stojącej, jak i wiszącej. Drugi model docenia się przede wszystkim za możliwość dogodnego ustawienia wszystkich elementów przedpokoju, tak zorganizowane wnętrze jest też niejednokrotnie łatwiejsze w sprzątaniu. Taki mebel można zauważyć w różnych modelach o eleganckiej kolorystyce, na przykład w bieli.