Jak urządzić niewielkie mieszkanie za pomocą mebli na wymiar?

Jak urządzić niewielkie mieszkanie za pomocą mebli na wymiar

Urządzenie niewielkiego mieszkania to spore wyzwanie. Inwestorzy chcą, żeby przestrzeń nawet małej kawalerki była nie tylko funkcjonalna, ale też atrakcyjna estetycznie.

Czym się kierować przy urządzaniu niewielkiego mieszkania?

Wcześniej wspominano, że każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dlatego trzeba ograniczyć ilość mebli i bibelotów.  Zwłaszcza jeśli dysponujemy tylko jednym pokojem, który jednocześnie pełni funkcję salonu, sypialni, a w ostatnich czasach nawet gabinetu do pracy.

Jeśli dysponujemy nieco większą gotówką, to możemy zdecydować się na zakupy meble na wymiar z gornapolka.com. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze możemy dopasować wszystkie sprzęty do naszych potrzeb i upodobań. Po drugie meble na wymiar sprawdzą się też w nietypowych przestrzeniach, na przykład w mieszkaniach ulokowanych na poddaszu czy w starych kamienicach, gdzie sufity są naprawdę bardzo wysokie.

meble na wymiar

Jak oszczędzać miejsce w niewielkim mieszkania?

Jak wcześniej wspominano warto ograniczyć ilość rzeczy do minimum. Dzięki temu kawalerka czy niewielkie mieszkanie wyda się zdecydowanie bardziej przestrzenne niż w rzeczywistości.

Mieszkanie jednopokojowe świetnie sprawdzi się rozkładana kanapa, która w nocy zmienia się wygodne łóżko. Taka opcja pozwala no łatwiejsze utrzymanie porządku, zwłaszcza że większość kanap posiada pojemnik na pościel. Taki schowek pomieści nie tylko dodatkową pościel, ale i sporo innych drobiazgów.

Równie ważny jest dobór odpowiednich kolorów. Warto wiedzieć, że jasne barwy odbijają światło. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie wydaje się większe. Ale czy to oznacza, że musimy zrezygnować z mocniejszych akcentów kolorystycznych? Jasne, że nie… Trzeba je jednak dobierać z dużą rozwagą. Ciekawy obraz czy fototapeta mogą stać się punktem centralnym w mieszkaniu.  Tworzą ten szczególny klimat, który sprawia, że mieszkanie nie przypomina hotelowego pokoju. Jednak nadmiar dekoracji i bibelotów może sprawić, że niewielkie mieszkanie będzie wyglądało na zagracone i niechlujne. A przez to wyda się jeszcze mniejsze.