Jak wybrać oryginalny regał do salonu?

regał do salonu

Choć wielu ludzi stara się unikać gromadzenia rzeczy, z czasem w każdym domu pojawia się ich coraz więcej. Wiele z nich to piękne przedmioty użytkowe, ozdobne albo po prostu książki. Warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, zamiast chować je w zamkniętych szafach – szczególnie wtedy, gdy są ważne dla właściciela. Wtedy warto zdecydować się na otwarte półki lub tradycyjne regały.

Styl wnętrza, a dokupywanie kolejnych mebli

Kupując regał do salonu, należy pamiętać, by utrzymany był w tej samej stylistyce, w której urządzone zostało całe wnętrze. Jeśli w salonie stoją już inne meble, dodatkowe półki powinny mieć ten sam kolor. Nawet jeśli nie będą znajdować się na tej samej ścianie, muszą wkomponować się we wnętrze tak, jak gdyby były w nim od zawsze.

Niezależnie od tego, czy regał będzie wolnostojący, wiszący, czy narożny, musi pasować do pozostałych mebli. Jeśli nie da się dobrać go kolorystycznie do już urządzonego wnętrza, lepiej wybrać minimalistyczne stojaki.

regał do salonu

Otwarte półki w salonie – co można w nich przechowywać

Regał w salonie sprawdzi się w domu, w którym znajduje się wiele książek. Czasami można poukładać je na półkach w pomysłowy sposób. W sytuacji, gdy są często używane, najlepiej, by były posegregowane tematycznie lub alfabetycznie. Jeśli ich główną funkcją jest ozdoba wnętrza, mogą leżeć na stosach ułożonych kolorami. Ciekawy wizualnie efekt daje też układanie książek grzbietem do tyłu. Takie domowe biblioteczki potrafią wyglądać imponująco!

Na otwartych półkach można także przechowywać fotografie, pamiątki z wakacji i bibeloty. Regały to ulubione meble kolekcjonerów – mogą w nich trzymać na widoku swoje figurki, zdjęcia, filiżanki, kubki i inne gadżety, które mają znaczenie sentymentalne.

Ci, którzy potrzebują w regale coś ukryć, stawiają na poszczególnych półkach zamknięte pudełka. W nich mogą znajdować się dokumenty, drobny sprzęt RTV. Do ozdobnych pudełek można włożyć nawet ubrania, jeśli mieszkanie jest naprawdę ciasne i nie ma dla nich innego miejsca.

Otwarte półki sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jedyne o czym należy pamiętać to to, że otwarte półki nie powinny być puste – to sprawia wrażenie, że mieszkanie nie jest do końca urządzone.