Jakie lustro łazienkowe będzie najlepsze?

Jakie lustro łazienkowe będzie najlepsze

Lustro jest nieodłącznym elementem każdej łazienki. Podczas wykonywania codziennych zabiegów higieny i pielęgnacji, jest ono niezbędne. Musi ono być dobrane w taki sposób, aby pasowało do całości wystroju. Lustro łazienkowe jest czymś w rodzaju dopełnienia całej aranżacji łazienki. Często pełni funkcję dekoracyjną. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednim rodzajem lustra, aby nie było one wybrane przypadkowo. Jakimi kryteriami kierować się zatem przy wyborze idealnego lustra łazienkowego?

Przede wszystkim: wielkość

Wielkość lustra łazienkowego jest pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Ogólnie przyjętą zasadą jest, aby szerokość lustra mieściła się w wymiarze od 40 do 80 cm. Minimalna grubość powinna wynosić nie mniej niż 4 mm. Ważne jest też, w jakiej łazience ma ono zawisnąć. Jeśli jest przeznaczone do łazienki dla gości, lustro łazienkowe może być niewielkie. W łazience rodzinnej, z której będą korzystały dzieci, warto wziąć pod uwagę znacznie większe modele.

Na jaki rodzaj i kształt lustra łazienkowego warto się zdecydować?

W dostępnym asortymencie w sklepie ekspercilazienek, mamy do wyboru całą masę rodzajów i kształtów luster łazienkowych. Można wybierać między lustrami z ramami delikatnymi, ozdobnymi, metalowymi czy drewnianymi. Kształt lustra warto dobrać do pozostałych elementów łazienki. Jeśli są one opływowe, warto postawić na lustra w owalnych ramach. Jeśli natomiast w łazience zachowano bardziej geometryczne formy- doskonałym wyborem będzie lustro kwadratowe. Najbardziej uniwersalne będą lustra łazienkowe bez ramy, położone bezpośrednio między płytkami łazienkowymi.

lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe z oświetleniem, czy bez?

Warto zastanowić się, czy chcemy mieć lustro łazienkowe z oświetleniem. Oświetlenie lustra na pewno ułatwi codzienną pielęgnację, czy wykonywanie makijażu. Sklepowe modele mają w sobie już wbudowane podświetlenie albo rozmieszczone listwy led. Nie trzeba się zatem martwić doborem dodatkowych kinkietów, potrzebnych do zamocowania przy lustrze. Jak widać, wybór tak prostego na pozór elementu, jakim jest lustro łazienkowe, wymaga chwili zastanowienia się, aby móc podjąć jak najlepszą decyzję.