Kamienie mozaiki i ich zastosowania

mozaika kamienna

Kamienie mozaiki to wyjątkowo popularny sposób na wykończenie pokoi w domu. Są na tyle uniwersalne ze można pokryć nimi zarówno sciany jak i podłogę w charakterze okładziny co sprawia, że ma się naprawdę dużą swobodę co wkomponowana ich we wystrój swojego domu. Kamienia mozaika może zostać stworzona z bardzo różnorodnej grupy minerałów  m.in. trawertyn, marmur, bazalt, łupek czy kwarc, dzięki czemu ich wygląd jest naprawdę różnorodny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje mozaik kamiennych

Dostępne są tak zwane dekory, które są idealne dobranymi kawałkami kamieni o nieregularnych kształtach. Ta metoda jest częściej używana do zdobienia ścian, ale o wiele bardziej uniwersalną metodą jest używanie płytek mozaikowych ekspercilazienek.pl, które równie dobrze sprawdzą się na scianie jak i na podłodzie. Dobrą propozycją mogą być też parkiety mozaikowe, które składają się z dopasowanych fragmentów skały naturalnej, ta opcja również nada się na pokrycie zarówno ścian jak i podłóg.

mozaika kamienna

Czemu warto wybrać kamienną mozaikę

Warto zdecydować się na taką mozaikę z powodu uniwersalności i wyjątkowo dobrze prezentujących się różnorodnych minerałów użytych przy wykonaniu tego typu mozaiki. Mozaika sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu i świetnie dopasuje się w niemal każdym wystroju. Mozaika kamienna bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami użytymi do wykończenia i udekorowania mieszkań, np. drewnem, szkłem czy cegłą. Kamienie mozaiki są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenie mechaniczne, wysokie i niskie temperatury przy tym niestraszna im też wilgoć dlatego bardzo trudno je uszkodzić i wytrzymają wiele lat użytkowana. Gust co do wystroju może być bardzo zróżnicowany, ale na pewno mozaiki mogą ci, podpasować. Jest bardzo wiele, różnych kolorów oraz wzorów mozaik, dlatego pewnym jest to, że każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie!