Krzesła drewniane do ogrodu: Zalety i najważniejsze etapy produkcji

krzesła ogrodowe

Krzesła drewniane to najbardziej powszechny rodzaj mebli, spotykany wszędzie. Główne zalety konstrukcji drewnianych to atrakcyjny wygląd, przyjazność dla środowiska, niezawodność, trwałość. Różnorodność modeli pozwala na dobór mebli pod kątem przeznaczenia, warunków eksploatacji, gustu i możliwości finansowych klienta.

 Krzesła drewniane: konstrukcja i jej zalety

Konstrukcja krzesła praktycznie nie zmieniła się od czasów starożytnego Egiptu, kiedy to wynaleziono pierwsze siedziska z oparciem. Głównymi elementami są nogi, siedzisko i oparcie. Tradycyjnie, te meble mają cztery nogi, ale są modele z trzema lub jedną nogą wspornikową. Fotele dostępne są w wersji miękkiej, półmiękkiej i twardej.

Krzesła ogrodowe posiadają twarde siedziska są zazwyczaj wykonane z tego samego drewna co rama, ze sklejki lub desek. Foteliki półmiękkie mają 5-6 cm wyściółki, miękkie 7-10 cm. Obicie pokryte jest tapicerką, która jest dekoracyjnym i wytrzymałym materiałem. Konstrukcyjnie oparcie krzesła może być przedłużeniem nóg lub może stanowić odrębny element. Oparcie wykonane jest z drewna, forniru, metalu, poliamidu i tworzywa sztucznego.

krzesła ogrodowe

Technologia produkcji krzeseł

O ile design drewnianych krzeseł pozostał praktycznie niezmieniony, o tyle technologia ich produkcji znacznie się rozwinęła. Dziś meble produkowane są w fabrykach mebli wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne. Stosowane jest wysokiej jakości drewno liściaste o wilgotności nie przekraczającej 12%. Proces produkcji mebli w pracowniach  nie różni się od procesu produkcji w specjalistycznej fabryce.

Do obróbki drewna stosowane są precyzyjne maszyny i narzędzia. Produkcja wyrobów na zamówienie rozpoczyna się od projektu, który uwzględnia wszystkie życzenia klienta.