Stoliki ogrodowe – niezawodny sposób na ciekawą aranżację

stoliki ogrodowe

Praktyczny stolik to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego ogrodu – stylowy i funkcjonalny stolik przyda się między innymi podczas śniadania na świeżym powietrzu lub podczas degustacji popołudniowej kawy.

Kształt stolika ogrodowego – jak wybrać odpowiedni?

Wybór stolika ogrodowego może okazać się dość skomplikowanym zadaniem – przy wyborze idealnego rozwiązania trzeba mieć na uwadze między innymi czynniki takie jak materiał, kształt czy wielkość danego mebla.

Jedną z bardziej problematycznych kwestii może okazać się wybór odpowiedniego kształtu stolika – warto pamiętać o tym, że stoliki ogrodowe najczęściej wyposażone zostają w okrągły, kwadratowy lub prostokątny blat.

Kształt stolika ogrodowego powinien zostać dopasowany do stylu i powierzchni urządzanej przestrzeni – szczególną ostrożność powinny zachować tutaj osoby dysponujące ograniczonym metrażem. Warto pamiętać także o tym, że stoliki ogrodowe o kwadratowym lub prostokątnym blacie są z reguły bardziej praktyczne niż meble wyposażone w okrągły lub owalny blat.

stoliki ogrodowe

Szklany stolik do ogrodu – dla kogo?

Stoliki ogrodowe ze szklanym blatem to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku osób poszukujących nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Połączenie metalowych nóżek oraz mocnego, szklanego blatu stanie się idealnym dopełnieniem aranżacji utrzymanej w awangardowym stylu. Stolik tego typu sprawdzi się także w nieco bardziej klasycznych ogrodach – w tym wypadku ważną rolę odegrają pozostałe elementy wystroju przestrzeni.

Warto pamiętać o tym, że stolik o szklanym blacie okaże się także niezwykle praktyczną opcją – odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz łatwość konserwacji to tylko jedne z wielu zalet stolików ze szklanym blatem.

Niewielkich rozmiarów stolik ze szklanym blatem odnajdzie się także na nowoczesnym miejskim balkonie lub tarasie, stanowiąc doskonałe uzupełnienie minimalistycznych stylizacji.