Szklana mozaika – piękna ozdoba wielu pomieszczeń

Szklana mozaika od wielu lat wykorzystywana jest jako element dekoracyjny w wielu pomieszczeniach. Króluje głównie w łazienkach, ale spotkać można ja także często w kuchni jak również w innych pomieszczeniach. Zazwyczaj traktowana jest jako element dekoracyjny, dlatego nie jest układana na całej powierzchni a jedynie na niewielkich fragmentach.

Gdzie układa się mozaikę?

Mozaika szklana stosowana jako element dekoracyjny często układana jest na przykład w okolicy luster czy umywalek w łazience. Powinna być starannie zaplanowana, aby mieć pewność jej właściwego wykonania. Najczęściej układana jest jako pionowe lub poziome pasy, często oddzielające od siebie poszczególne sekcje w łazience. Aby jednak stanowiła ciekawy element dekoracyjny powinna być właściwie dobrana pod względem kolorystycznym.

Jak dobrać kolor mozaiki?

Mozaiki szklane mogą być dobierane pod względem kolorystycznym do znajdujących się w danym pomieszczeniu płytek lub stanowić w stosunku do nich element kontrastowy. Różne wielkości elementów mozaiki sprawiają, że doskonale można ją dopasować do każdego pomieszczenia. Ułożenie mozaiki wymaga odpowiedniego doświadczenia i szczególnej staranności przy jej układaniu. Szklane elementy mają często bowiem niewielkie rozmiary, a ich umocowanie na ścianie wymaga właściwego dopasowania ich do siebie.