Wybierz swój wieszak do przedpokoju!

Pomimo że bardzo wiele osób lekceważy funkcję wieszaków, to jednak ich brak często jest zauważalny. Rzadko docenia się ich – kolokwialnie mówiąc – pomoc, jednak w rzeczywistości są bardzo ważne. Otóż, to na nich zostawia się kurtki i odwiesza płaszcze, a niejednokrotnie również odkłada parasolki.

Jak wybrać odpowiedni wieszak do przedpokoju?

Aby wybrać odpowiednie wieszaki drewniane do przedpokoju, na samym początku należy się zastanowić nad własnymi oczekiwaniami co do niego. Otóż, przed jego kupnem powinno się odpowiedzieć na pytania związane z tym, ile miejsca zajmie taki wieszak, jaka forma będzie najlepsza oraz jaki styl wykonania będzie najlepiej pasował do mieszkania lub domu.

Wieszak wiszący czy stojący?

Wieszak do przedpokoju może występować w trzech formach: jako wieszak stojący, wiszący, bądź w zestawie z szafką na buty. Pierwszy z nich zajmuje najmniej miejsca, ponieważ występuje w smukłej formie, a ponadto można go postawić na podłodze tuż obok wejścia. Wieszak wiszący powinien być zamontowany na ścianie w taki sposób, aby nikt nie zahaczał o niego głową.

Wieszak z szafką na buty to rozwiązanie, które zajmuje najwięcej miejsca. Jest to zatem dobry wybór dla osób, które posiadają duży przedpokój i w którym nie będzie problemu z poruszaniem się po wstawieniu takiego wieszaka.

Metal czy drewno?

Ważną kwestią jest też wybór materiału, z którego będą wykonane wieszaki do przedpokoju. To jednak jest uzależnione między innymi do celów, do jakich będą przeznaczone oraz aranżacji wnętrza.