gamet

Mały uchwyt meblowy ma duże znaczenie

W aranżacji wnętrza każdy detal odgrywa ważna rolę. Planując wyposażenie pomieszczenia warto pamiętać, że nawet najmniejszy element może zepsuć cały efekt, jeśli zostanie źle dobrany. Nie bez znaczenia jest również to, jaki uchwyt meblowy Gamet wprowadza się do danej stylizacji. Jak dopasować go idealnie?

 1. Rodzaj
  Na rynku dostępne są uchwyty meblowe gamet dostępne w sklepie Belmeb górne, dolne, zewnętrzne i ukryte. Mogą mieć one prostą, nie rzucająca się w oczy formę lub być bogato zdobione i przykuwać uwagę będących w pobliżu osób. To, jaki rodzaj uchwytu meblowego wybrać, powinno być uwarunkowane indywidualnymi upodobaniami użytkownika.
  Bardzo popularne są uchwyty w formie gałki. Świetnie komponują się np. z meblami lakierowanymi lub stylizowanych na antyki. Gałkowy uchwyt meblowy łatwo utrzymać w czystości. O tej właściwości warto pamiętać szukając akcesoriów do mebli kuchennych, łazienkowych lub do pokoju dziecięcego.
  Szukając nowoczesnych rozwiązań pasujących do minimalizmu, można sięgnąć po uchwyty wpuszczane w mebel. Trzeba jednak pamiętać, że mają one wgłębienia i zakamarki, które mogą okazać się zmorą, gdy przyjdzie czas na ich czyszczenie.
 2. gametKolor i rozmiar
  Wybierając uchwyt meblowy dobrze jest wziąć pod uwagę kolor mebla, do którego zostanie on zamocowany. Przy zimnych tonach idealnym rozwiązaniem będzie np. srebro. Przy ciepłych można sięgnąć po odcienie złota lub mosiądzu.
  Nie bez znaczenia jest również wielkość uchwytu, która powinna być odpowiednio dopasowana do rozmiaru mebla. Przy szufladach i wąskich, wysokich szafkach dobrym rozwiązaniem będą modele dwupunktowe.
 3. Materiał
  O tym, czy uchwyt meblowy będzie funkcjonalny, decyduje materiał, z jakiego został on zrobiony. Producenci oferują modele wykonane z porcelany, szkła i metalu. Drewno jest kiepskim wyborem, jeśli chodzi o pomieszczenia z dużą wilgotnością. Nie sprawdzi się więc w łazience. Tu praktyczniejszym rozwiązaniem będzie szkło lub porcelana. Drewno jest też mało odporne na mocne detergenty. Z tego względu lepiej nie mocować ich przy szafkach kuchennych.